Szyna Wtryskowa TAURUS

Budowa:

Zasadnicze elementy szyny (korpus i płytka króćców) wykonane są z aluminium, płytka gniazd, która znajduje się pomiędzy nimi z tworzywa sztucznego, uszczelnienia z odpowiedniej do warunków pracy gumy. Pozostałe elementy wykonane są z materiałów przebadanych na odporność czynnika LPG. Króćce (1 i 3) wykonane są z mosiądzu. Wiązka przewodów zasilających (4) zakończona jest wtyczką AMP 282108.

Przeznaczenie:

Szyna wtryskowa przeznaczona jest do montażu w instalacjach sekwencyjnego wtrysku gazu (instalacje LPG IV generacji) w pojazdach samochodowych z silnikami benzynowymi. Zapewnia precyzyjne dozowanie odparowanego i przefiltrowanego gazu do kanału dolotowego każdego cylindra silnika oddzielnie.

Homologacja:

Szyna wtryskowa sklasyfikowana jest jako 2A i posiada homologację wg dyrektywy ECE 67,01 nr E8 67R-014220.

Montaż:

Zawór należy montować możliwie blisko kanału dolotowego silnika. Im mniejsza odległość wtrysku gazu od wtryskiwaczy benzyny tym lepsza dynamika jazdy przy zasilaniu LPG. Do montażu służą dwa tłumiki drgań, które maja za zadanie amortyzację drgań występujących w samochodzie. Tłumiki należy wkręcić w otwory 2.
Pozycja montażu szyny nie ma wpływu na właściwą jej pracę. W celu zapewnienia właściwej pracy szyny wtryskowej jak również zabezpieczenia wtryskiwaczy benzyny przed uszkodzeniem wymaganym jest zamontowanie w instalacji LPG filtra fazy lotnej, który również jest oferowany przez naszą firmę. Jako ze kanał dolotowy gazu jest wykonany jako przelotowy jego przeciwny do wlotu koniec należy zaślepić korkiem lub króćcem z czujnikiem temperatury. W celu zapewnienia właściwej pracy szyny wtryskowej należy tak wyregulować reduktor gazu, aby na jego wyjściu ciśnienie gazu zawierało się w granicach 0,095-0,105 MPa. W celu zapewnienia właściwej pracy szyny koniecznym jest regularne dokonywanie przeglądu stanu wkładu filtra fazy lotnej. W przypadku jego zabrudzenia należy dokonać wymiany wkładu na nowy.

Do pobrania:

  karta katalogowa w formacie pdf - pobierz

 

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij